בתוך הטנק, תוך כדי המלחמה, נולד ספר שמאיר את מלחמות ישראל באור חדש

מהם המלחמות שלנו?
למה אויבינו קמים בכל דור ודור לכלותינו?
ומהיכן אנו שואבים את הכוח להילחם ולנצח?

הרב יואב אוריאל, ראש תנועת בני ציון ללימוד תנ"ך שמעביר בשגרה שיעורי תנ"ך בכל הארץ, נקרא גם הוא למילואים עם תחילת המלחמה. בין הקפצה להקפצה, הרב יואב ישב בתא התותחן של הטנק והבין שספר שופטים הוא המפתח.

ספר שופטים כולו מלחמות.
בין שופט לשופט ובין מלחמה למלחמה, מתגלה ההסתכלות הישראלית וההדרכה האלוקית על מלחמות, על האויבים ועל העוצמה של עם ישראל.

במשך חודשים, ביום ובלילה, הרב יואב ישב וכתב. באוהל ובטנק, ב'כוננות עם שחר' ומתחת לעץ בשטח – במשך חודשים של מילואים הלכה ונרקמה התמונה הרחבה שמחדשת לגמרי את המבט על עם ישראל ומלחמותיו.

ספר עם מבט חדש בן 4,000 שנה

בספר החדש תמצאו 500 עמודים, שמחדשים את המבט על ספר שופטים.

כמו בכל סדרת הספרים 'מכלל יופי', חלקו הראשון של הספר הוא מבט רוחב על הספר, והוא בונה את המבט הנכון על התקופה, על הספר והאירועים שבו ועל המקום שלו בתוך רצף ספרי התנ"ך. כל זאת על פי דבריהם של עשרות פרשנים ומאות מקורות בגמרא ובדברי חז"ל.

קוראי הספר מספרים שהחלק הזה פקח להם את העיניים להבנה חדשה ומפעימה!

חלקו השני של הספר סוקר שופט אחרי שופט, פרק אחרי פרק, ומתבונן עליהם מתוך המבט הכללי שהתחדש בתחילת הספר. כך נולדת הבנה חדשה, חדה ומרוממת של הפרטים ושל הכלל העולה מתוכם.

זה ספר שכולו ישן וכולו חדש: הוא הולך אחורה 4,000 שנה אל אהוד בן גרא, גדעון, יפתח ודבורה, וכדי להגיע אליהם הוא נעזר ברש"י ובמצודות, ברב קוק ובמהר"ל מפראג ובעוד עשרות פרשנים וגדולי ישראל.

ישן – ורלוונטי מאין כמותו! ההבנה העמוקה והחדשה בספר שופטים מבהירה פתאום סוגיות שאנחנו נבוכים מולן היום, מלמדת אותנו על המלחמה שלנו ומגלה כי היא חלק מרצף מלחמות שישראל נאבקים מולן מזה אלפי שנים.

הרב יואב אוריאל - מוביל בשורת התנ"ך של בני ציון

הרב יואב אוריאל עוסק בתנ"ך כעשרים שנה. לפני 16 שנים הקים הרב יואב את תנועת בני ציון ללימוד תנ"ך, ומאז הוא עומד בראשה. הרב יואב מלמד ומרצה לתנ"ך ברחבי הארץ: בישיבות, בתי מדרש, במכללה ירושלים, במגוון קהילות, ובבית המדרש המיוחד ללימוד תנ"ך של ארגון בני ציון. 

עשרות רבנים וראשי ישיבות, ביניהם גדולי הדור, דוחפים את הרב יואב להמשיך ולהפיץ את המבט המיוחד של בני ציון על התנ"ך ולחזק את לימוד התנ"ך בישראל.

הרב יואב כתב ופרסם ספרים על חמש מגילות ועל ספר יונה, וספרים נוספים פרי עטו על ספרי התנ"ך נמצאים בשלבי עריכה מתקדמים. 

מאות התגובות שאנו מקבלים מלמדות אותנו כי הלימוד מבית בני ציון פותח שער לעולם התנ"ך לקהלים מגוונים מאד ועונה לרצון הגדול להבין מקרוב את ספר הספרים.

פרק מתוך הספר - מוזמנים לקרוא ולהתרשם!

דוגמה מתוך הספר על שופטים

מה חושב מי שכבר הספיק לקרוא?